READING

3 wiosenne premiery dla dzieci w teatrach w Warsza...

3 wiosenne premiery dla dzieci w teatrach w Warszawie

Tym razem przygotowaliśmy dla Was same nowości! Oto rekomendowane premiery kwietnia na warszawskich scenach.

Teatr Lalek Guliwer, „Legenda o syrence”, dla dzieci od lat 3

Teatr zaprasza do mitycznej krainy, w której najmłodsi widzowie poznają historię Syreny pomieszkującej niegdyś na terenach dzisiejszego warszawskiego Powiśla. Spektakl powstaje na motywach Legendy Warszawskiej Artura Oppmana. W „Legendzie o Syrence” widzowie podążając za syrenim śpiewem, będą odkrywać tajemnice znanych nam dziś miejsc oraz zdarzeń, które rozegrały się w odległej przeszłości, w czasach, gdy nie było miasta, a jedynie gęste lasy pełne dzikiego zwierza, niewielka rybacka osada i półkobieta-półryba rodem z greckiej mitologii…

http://www.teatrguliwer.waw.pl/

Teatr Lalka, „Ptak Zielonopióry”, dla dzieci w wieku od 6 lat

Baśń o zdradzie, zawiści i poszukiwaniu utraconego szczęścia. Czy tańcząca woda, grające drzewo i tajemniczy Ptak Zielonopióry pomogą odwrócić zły los? W przedstawieniu pojawią się: komedia dell’arte, marionetki sycylijskie, sztuczki, humor, ale też filozoficzna refleksja. A do tego muzyka grana na żywo! Komedia inspirowana jest baśniami Itala Calvina, Carla Gozziego i Bolesława Leśmiana. Spektakl pokazywany w ramach Festiwalu Nowe Epifanie.

Premiera przedstawienia: 11 kwietnia.

https://teatrlalka.pl/pl

Teatr Scena 96, „Czarny Łabędź”

Spektakl inspirowany jest „Brzydkim Kaczątkiem” H.Ch. Andersena. Podejmuje temat  braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu oraz kwestii akceptacji. Towarzyszy mu barwna oprawa plastyczna, piękna scenografii, a także bogata warstwa akustyczna i muzyczna, zapewniając wiele estetycznych wrażeń. Pomimo powagi poruszanego tematu przedstawienie bawi, skłaniając jednocześnie do refleksji.

Bilety do nabycia na www.e-wejścówki.pl


RELATED POST

COMMENTS ARE OFF THIS POST