READING

Teatralny Dzień Dziecka w Warszawie

Teatralny Dzień Dziecka w Warszawie

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak spędzić miło Dzień Dziecka ze swoją pociechą lub jaką atrakcję wymyślić w zbliżające się święto, to opcja teatralna to zawsze doskonały pomysł :). A do tego wiemy, jakie atrakcje na Was czekają!

Oto przegląd wydarzeń, jakie znajdziecie na warszawskich scenach:

Teatr Lalek Guliwer

w dniu 1 czerwca Teatr Guliwer zaprezentuje dwa spektakle:

„Legendę o Syrence” na Scenie Liliput o godz. 11:00

„Różowego Gościa” na Dużej Scenie o godz. 17:30.

Oprócz tego Guliwer przygotował Wielką Loterię Teatralną.  Każdy widz do zakupionego biletu na spektakl w dniu 1 czerwca otrzyma bezpłatny los na Loterię Teatralną – każdy los coś wygrywa!  Będzie można wylosować specjalnie przygotowane niespodzianki teatralne. Udział w loterii będzie możliwy po każdym spektaklu w dniu 1 czerwca.

Teatr Lalka

w tym teatrze Dzień Dziecka trwa 10 dni ! Lalka szczególnie zaprasza na ostatnie widowisko w tym sezonie „Teatr Magii Macieja Pola” 9 czerwca o godz. 16:00. Maciej Pol, najsłynniejszy polski iluzjonista oraz Teatr Lalka zapraszają na niezwykły spektakl, pełen magicznych efektów przygotowanych w oparciu o najnowsze osiągnięcia współczesnej sztuki iluzji oraz techniki. Familijne widowisko to barwne przedstawienie, w którym iluzjonista zabiera widzów w baśniowy świat, a każde dziecko może poczuć się prawdziwym czarodziejem. My na tym widowisku naprawdę dobrze się bawiliśmy z Małym Bzikiem Kulturalnym!

Tutaj możecie zobaczyć fragment Teatru Magii.

Natomiast jeśli chodzi o spektakle, Lalka zaprasza na „Wakacje Mikołajka”!

Teatr Baj

Czy są wśród Was miłośnicy zwierząt i przygód? W takim razie polecamy Dzień Dziecka z Bajem, który w tym roku odbędzie się na Scenie na Głębockiej 66. Na ten dzień zaplanowane jest wyjątkowe spotkanie z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi. Zabawa zaczyna się o 10:00 od niecodziennego zadania: stworzycie wspólnie mnóstwo zwierząt, które będą mogły zamieszkać W dżungli. O 11:00 czeka Was niesamowita historia „Doktora Dolittle i jego zwierząt”. A po spektaklu, zakończonym niespodzianką (o której możemy powiedzieć tylko tyle, że będzie słodka i klejąca) będzie można przeżyć wspaniałe przygody z bohaterami spektaklu: odwiedziny u Doktora Dolittle, rejs statkiem, spotkanie z lwami i naśladowanie odgłosów natury.

Teatr Małego Widza

Macie trudny wybór, które przedstawienie wybrać, bo ten teatr 1 czerwca gra równolegle przez cały dzień na dwóch  scenach:

– „Sensoryczny Labirynt Muzyczny” na Jezuickiej 4

„Sensoryczny Labirynt Muzyczny” to nowatorski projekt artystyczny z pogranicza instalacji, teatru i muzycznego performensu skierowany zarówno do małych, jak i całkiem dużych odbiorców.

– „Kosmos” na Bednarskiej 9

K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo.

Który wybrać? Tu Wam nie pomożemy – oba spektakle są świetne dla młodszych widzów!

Teatr Maskarada

Gratka dla fanów Daniela De La Tour i wszystkich przygód skarpetek wymyślonych przez Justynę Bednarek!

1 czerwca o godz. 13:00 Księgarnia Tarabuk i Teatr Maskarada  zapraszają  wszystkie dzieciaki do utworzenia
gigantycznej, aż 25-metrowej, kredowej ilustracji do książek Justyny Bednarek o przygodach skarpetek. Będzie też okazja do zagrania w gry z dawnych lat, m.in. klasy, pchełki czy kapsle. Ponadto aktorka teatralna przeczyta fragmenty skarpetkowych przygód wydanych przez Poradnia K Wydawnictwo.
Program:
godz. 13:00 – na naszym księgarnianym podwórku rozpoczyna się tworzenie
gigantycznej kredowej ilustracji do „Niesamowitych przygód dziesięciu
skarpetek”. Równolegle dzieci będą mogły pograć w klasy, kapsle, pchełki
i inne gry, w które grali zapewne ich rodzice.
godz. 14:30 – zawodowa aktorka będzie czytać fragmenty skarpetkowych
historii.
W trakcie wydarzenia rodzice będą mogli wzbogacić swoje biblioteczki o
wyjątkowe tytuły. Do wygrania będą zaproszenia do Teatru Maskarada.

Mały Teatr Ilustracji

Oferta kulturalna przygotowana przez Mały Teatr Ilustracji dla najmłodszych na najbliższy weekend jest przebogata – bo w końcu to ICH święto! 💚 Teatr nie próżnuje, tylko działa w sobotę i niedzielę. Oto gdzie ich będzie można znaleźć:

🎈1.06, sobota – Dzień Dziecka na Grochowskiej / Warszawa
Gramy trzy spektakle w godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00
🎈2.06 niedziela – Gminny Dzień Dziecka / Konstancin-Jeziorna
spektakle: 13:00, 14:00, 15:00 i 16:00.

Zapraszamy!

 

zdjęcia i informacje: materiały prasowe teatrów.


RELATED POST

COMMENTS ARE OFF THIS POST